Kaş
Kaş'ta
Koca
Bir Hafta

Kaş, Antalya iline bağlı 5 belde ve 48 köyü ile 47.594 toplam nüfuslu şirin bir ilçedir. Antalya’ya 192 kilometre, Fethiye’ye 106 kilometre mesafededir. İlçe batıda Eşen Çayı ile Fethiye’ye, doğuda Demre’ye, kuzeyde Elmalı ilçesine komşu olup, güneyde ise Meis Adası ile karşı karşıyadır. İlçenin sahil uzunluğu 70 km'dir.

#

Limanağzı Keyfi

Birinci Gün

#

Mavi Bayrak ödüllüne sahip olan bu sahil tertemiz denizi ile seyahat planlarınız arasında yer alması gereken bir güzelliğe sahiptir. Karadan ulaşımın oldukça zor olması nedeni ile doğal güzelliğini korumayı başaran ender yerlerden birisi olan Limanağzı sahilini mutlaka ziyaret edin ve eşsiz denizinin keyfini çıkarın.

Ilık ve dalgasız denizi ile çocuklu ailelerin gönül rahatlığı ile tercih edebileceği sahilde hizmet veren birkaç işletme de bulunmaktadır.

Limanağzı’nda kano yapabilirsiniz. Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının doğal yaşam alanı olan Limanağzı'nda bu muhteşem canlıları yakından gözlemleyebilirsiniz.

Kekova

İkinci Gün

Kekova, ülkemizin dünyanın en güzel ve en özel coğrafyalarından biri olduğunu bir kez daha kanıtlayan özel bir bölgedir.

Berrak sularında hem tekne turu, hem de kano turu yapma imkanı bulabileceğiniz Kekova'da büyük deprem sonrasında sular altına gömülen Simena Antik Kenti’ni detaylı olarak görebilirsiniz. Suların içinden çıkan lahitler, üzerinden geçeceğiniz duvarlar, adaya dönmüş tepelerin üzerinde eski kiliseler ve evleri görebilirsiniz.

Kekova'nın hemen önünde bulunan Simena Adası'nı ziyaret edebilir, Simena Kalesi'ni görebilir, o adada yetişen keçilerin taze sütü ve taptaze meyvelerle yapılan leziz dondurmasını tadabilirsiniz.

#

Yamaç Paraşütü

Üçüncü Gün

#

Kaş’a gelmeden önce birçok fotoğrafta ve Kaş'a geldikten sonra gökyüzünde birçok renkli paraşütle karşılaşırsınız.

Türkiye’deki sayılı uçuş noktalarından birisi olan Kaş, yamaç paraşütü yapmak isteyenlere kuş bakışı muhteşem manzarasıyla bekliyor. Deneyimli yamaç paraşütü pilotları eşliğinde mükemmel bir gökyüzü yolculuğu için rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın.

Scuba diving

Dördüncü Gün

Berrak denizi ve rengarenk sualtı yaşamıyla dalışçılar ve dalmayı öğrenmek isteyenlerin ilk tercih ettiği dalış noktası Kaş'tır. Scuba dalışlarında birçok balık türü ve Caretta Caretta kaplumbağalarını ile birlikte yüzebilirsiniz. Bunların dışında batık gemiyi, tankı ve sulatı vadisini görebilirsiniz. Kaş, özellikle yeni başlayanlar için kısa derinliklerde bile muhteşem bir dalış deneyimi yaşatıyor.

Sualtının sessiz ama görkemli dünyası ile buluşmak istiyorsanız Kaş'ı mutlaka ziyaret edin.

#

Kaputaş plajı ve Saklıkent

Beşinci Gün

#

Sıcak Kaş günlerinde serin bir gün geçirmek için Saklıkent Kanyonu'nu ziyaret edebilirsiniz. 18 km boyunca devam eden ve yüksekliği 200 metreyi bulabilen kanyon, dar geçişleri, camgöbeği suları, olağanüstü kayaları ile Türkiye'nin en uzun kanyonudur.Kanyonun içinden akan Eşen Nehri aynı zamanda muazzam bir çam ormanına can vermiş, orman Milli Park ilan edilerek koruma altına alınmıştır.

Kanyon yürüyüşü dışında tesislerin içinde nehir raftingi, bungee jumping ve zipline gibi aktiviteler de yapabilir, yorgunluğunuzu soğuk suların üstüne kurulan oturma alanlarında keyifli bir yemekle üzerinizden atabilirsiniz.

Kaş tan Saklıkent Kanyonu'na giderken Dünyanın en ünlü plajlarından biri olan Kaputaş Plajı'nı ziyaret edebilirsiniz. Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde bulunan kanyon ağzı plajı, yer altından akmakta olan suyun, deniz kıyısında kumlar arasından süzülmesi sonucu oluşmuştur.Deniz suyu genel olarak serin ve turkuaz rengindedir. Karayolundan 187 basamak inilerek plaja ulaşılır. Son yapılan çalışmalarla basamak sayısı yarıya indirilmiştir. Mavinin muhteşem tonlarını görerek keyifli bir şekilde yüzmek için doğru adresten birisi olan Kaputaj plajını mutlaka görmelisiniz.

Meis Adası

Altıncı Gün

Kaş’ın tam karşısında bulunan küçük bir Yunan adası olan Meis, kuşbakışı bakıldığında Kaş'ı tamamlayan bir göz gibi görünmektedir. Yaklaşık 400 kişinin yaşadığı adada görebileceğiniz kiliseler, müzelerbulunmaktadır. Adanın hemen arkasında ise Avrupa’nın ikinci büyük mağarası olan Blue Gratto (mavi mağara) yer almaktadır.

Kaş Meydanı'ndaki acentelerden adaya günlük seferler yapan feribotlarda yerinizi ayırtabilir, bu şirin adada unutulmayacak bir gün geçirebilirsiniz.

#

Kaş Çarşısı

Yedinci Gün

#

Kaş'ın muhteşem denizi ve doğası dışında, Kaş'ta alışverişin de keyfini çıkarabilirsiniz. El işçiliği gümüş takılar, Likya halıları, kilimler, cam sanat eserleri, tahta oyma figürler ve tasarım kıyafetler ile, Kaş çarşısının diğer turistik bölgelerden farklı bir havası vardır.

Alışverişinizi bitirdikten sonra meydandaki kafelerde Türk kahveniziyi yudumlayabilir, ara sokaklarda birbirinden güzel restoranları keşfedebilir, Kaş'ın eşsiz gece hayatını deneyimleyebilirsiniz.